فروش تخصصی انواع سینی کابل | قیمت و بررسی تخصصی

لیست محصولات

برای مشاهده عکس و توضیحات محصول و خرید ویژه گزینه زیر را کلیک کنید

برای مشاهده عکس و توضیحات محصول و خرید ویژه گزینه زیر را کلیک کنید

برای مشاهده عکس و توضیحات محصول و خرید ویژه گزینه زیر را کلیک کنید

برای مشاهده عکس و توضیحات محصول و خرید ویژه گزینه زیر را کلیک کنید

سینی کابل گالوانیزه چیست؟

سینی کابل که عمدتا به صورت مشبک ساخته می شود، برای حفاظت از کابل ها و همینطور تفکیک آنها در طول مسیر کابل کشی مورد استفاده واقع می شود، سینی کابل معمولا در دو حالت فلزی و گالوانیزه و جنس پی وی سی تولید می شود، البته به عنوان پوشش سینی کابل نیز سه حالت را می توان نام برد: سینی کابل با پوشش گالوانیزه، سینی کابل با پوشش استیل و تولید شده با ورق استیل و سینی کابل با پوشش رنگ الکترواستاتیک که در واقع خود با ورق گالوانیزه روغنی ساخته شده است. 

استفاده از سینی کابل دو مزیت عمده دارد

۱- محافظت از کابل در برابر عوامل محیطی

پوشش های گیاهی در فضای باز، گرد و غبار، باران و برف و به طور کلی شرایط محیطی از جمله عواملی هستند که ممکن است موجب آسیب به کابل ها، ایجاد حادثه و یا در بهترین حالت موجب کاهش طول عمر کابل ها شوند، سینی کابل از کابل ها در برابر 

۲- نظم و ترتیب دادن به کابل های متعدد

در شرایطی که تعداد زیادی از کابل‌ های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند، احتمال درهم پیچیدن و تداخل و ایجاد نویز بین کابل ها وجود دارد، بنابراین در این حالت برای جلوگیری از این مشکل  سینی کابل جهت نظم و سامان دادن به کابل ها یک راه چاره است.

مشاورین ما از ساعت 9 تا 19 (به جز روزهای تعطیل)  آماده پاسخگویی می باشند. برای مشاوره و خرید هر یک از محصولات داکت و ترانکینگ مورد نیاز خود با شماره های زیر تماس بگیرید

                

انواع سینی کابل

 • سینی کابل کف جامد: این نوع حداکثر نگهداری از کابل‌ ها را فراهم می‌کند ولی نیاز به استفاده از اتصالات برای کابل دارد.
 • سینی کابل سبدی یا تهویه دار: نوع سبدی (تهویه دار)، اجازه گردش هوا در اطراف کابل‌ ها را می‌ دهد.همچنین مجرای خروجی آب در صورتی که قطرات آب از نقاطی از ساختمان نشت کرده و به آن وارد شوند، از طریق این مجرا خارج می شوند و اجازه عبور گرد و غبار از داخل سینی به دست آید. کابل‌ های کوچک ممکن است از راه دریچه‌ های تهویه، از داخل سینی خارج شوند که ممکن است یا شکاف یا سوراخ‌ هایی در کف ایجاد شود.
 • سینی کابل نردبانی: نوع نردبانی دارای کابل‌ های پشتیبانی شده توسط یک میله عبور است.این نوع به طور مشابه به پله‌ های یک نردبان بستگی دارد که در فواصل منظم روی ردیف ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیمتر قرار دارد.
 • سینی کابل تاسیساتی: نوعی است که برای تاسیساتی که سیم های بزرگ و سنگین در آن جریان دارد، مصرف می‌شود.کابل‌ های برق بزرگ که در سینی گذاشته می شوند، ممکن است به بلوک‌ های تقویتی برای حفظ فاصله بین هادی‌ های موج نیاز داشته باشند تا از گرم شدن بیش‌ از حد سیم‌ ها جلوگیری شود.

در نوع دیگری از دسته بندی، انواع سینی کابل را بر اساس جنس آن می توان تقسیم بندی کرد:

سینی کابل آلومینیومی

این جنس از سینی کابل برای محیط های بسیار سرد نسبت به سایر مدل های سینی کابل بسیار بهتر است، چراکه عملکرد و پاسخ آلومینیم در دمای زیر صفر بسیار متمایز تر از جنس فولاد کم کربن است، آلومینیم حتی در دمای منفی نود درجه سانتی گراد (که سرد ترین دمای طبیعی ثبا شده در دنیاست و توسط پایگاه روسی به ثبت رسیده است) نیز انعطاف پذیری بالایی نشان می دهد و به راحتی می توان از سینی کابل آلومینیمی در این دما استفاده کرد. در صورتی که مدل های دیگر در این دما انعطاف و مقاومت ندارند، علاوه بر آن جنس آلومینیم مزیت غیر مغناطیسی بودن را دارد به این صورت که هدر رفت الکتریسیته را به حداقل ممکن می رساند. سینی کابل آلومینیم معمولا ضدزنگ است و در محیطهای مرطوب قابل استفاده است

سینی کابل فولادی

با کاهش دما، محصولات فولادی با کربن پایین، با رسیدن به یک نقطه دمایی خاص انعطاف‌پذیری خود را به آرامی از دست می‌دهند، در این نقطه خاص که محدوده دما بسیار کاهش می‌یابد ، بیش از ۵۰٪ انعطاف‌پذیری، به سرعت از بین می‌رود. این نقطه، نقطه تغییر فاز یا انتقال از فاز انعطاف‌پذیری به شکنندگی نامیده می‌شود و در تمام فولادهای غیر‌فلزی و فولاد کم‌کربن رخ می‌دهد. بسته به کیفیت فولاد، انتقال می‌تواند در هر نقطه از ۳۲+ تا ۴۰- درجه فارنهایت رخ دهد. اگر هر بخش از سیستم سینی کابل و نردبان کابل در معرض ضربه یا لرزش قرار نگیرد، می‌تواند در دماهای پایین به خوبی عمل کند، اما به هرحال کنترل این نوع نیرو‌های دینامیکی می‌تواند بسیار دشوار باشد. 

سینی کابل فولاد ضدزنگ

فولاد ضد زنگ مؤثرترین ماده برای مقابله با دمای پایین است و این جنس هیچ تغییری از معیار انعطاف‌پذیری به شکنندگی در دماهای پایین، حتی تا ۴۰۰- درجه فارنهایت را نشان نمی‌دهد و یک ماده عالی برای دمای انجماد است. برای انتخاب جنس ماده تشکیل دهنده سینی کابل و نردبان آن برای استفاده در دماهای پایین باید فاکتورهای متعددی را در نظر گرفت؛ بنابراین با یک بررسی دقیق از شرایط محیطی که قرار است تابلو نصب شود و جنس تولیدی تابلو برق، مطمئن شوید که یک سینی کابل متناسب با شرایط موجود و نیازهای خود تهیه کرده‌اید.

سینی کابل فایبرگلاس

اگرچه با کاهش دما، فایبرگلاس نسبت به سایر مدل ها کمتر تغییر شکل می‌دهد، اما فایبر‌گلاس فاکتور  انعطاف‌پذیری به شکنندگی را به اندازه سینی کابل فولاد ندارد و به همین علت، سینی کابل از جنس فایبرگلاس هنوز نیاز به طراحی های بهتر و افزایش استحکام در برابر سرما دارد تا بتوان از آن در دماهای پایین و سرد نیز استفاده کرد. اما نیاید فراموش کرد که این جنس هم مزایای مخصوص به خود را دارد، فایبرگلاس به صورت غیررسانا، غیر مغناطیسی و مقاوم در برابر خوردگی کاربرد سینی کابلر را افزایش می دهد

انواع سینی کابل را می توان از جهات مختلفی دسته بندی کرد، در نوعی از این تقسیم بندی سه نوع سینی کابل داریم:

 • سینی کابل گالوانیزه سرد: معمولا در پارکینگ ها، سوله ها و فضاهای مسقف از این نوع سینی کابل استفاده می شود
 • سینی کابل رنگی (پودری استاتیک): این مدل از سینی کابل مقاومت بالایی در برابر گرما، رطوبت و اشعه مضر خورشید دارد
 • سینی کابل آبکاری: این نوع از سینی نیز چون ضد زنگ است معمولا در فضاهایی که رطوبت بالایی دارد و یا محیط اسیدی مورد استفاده است

مشخصات فنی سینی کابل چیست؟

ضخامت استاندارد سینی کابل

ضخامت سینی کابل می تواند عاملی برای افزایش عمر آن باشد، چراکه هر چه ضخامت این محصول افزایش یابد، متریال به کار رفته برای تولید آن ها نیز افزایش می یابند بنابراین مقاوم تر بوده و طول عمر بیشتری دارد اگرچه افزایش ضخامت موجب افزایش قیمت نیز می شود. معمولاً شرکت های سازنده ضخامت این سینی را بین ۰٫۸ میلی متر الی ۲ میلی متر را به عنوان ضخامت استاندارد سینی کابل انتخاب می کنند.

طول استاندارد سینی کابل

 طول این محصول را شرکت های تولید کننده در حد استاندارد انتخاب می کنند تا حمل و جا به جایی آن ها و همچنین نصب آن ها با مشکل مواجه نشود. در صورتی که این محصول با طول غیر متعارف تولید شود، حمل و نصب آنها با مشکل مواجه می شود. شرکت های سازنده برای این محصول طول ۲ متر الی ۳ متر را ایده آل دانسته و معمولا در این بازه محصولات خود را تولید می کنند.

عرض استاندارد سینی کابل

یکی دیگر از مشخصات فنی که در انتخاب محصول یاد شده دارای اهمیت می باشد، عرض آن می باشد. معمولاً انتخاب عرض این سینی به تعداد و قطر کابل هایی است که باید درون آن قرار بگیرند. بدین ترتیب در صورتی که تعداد کابل های عبوری زیاد باشد، نمی توان از این سینی با عرض کم استفاده کرد. معمولا شرکت های سازنده عرض این محصول را بین ۵۰ میلی متر تا ۱۱۰۰ میلی متر در نظر می گیرند. هر چه عرض این محصول بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد. بدین ترتیب در صورتی که نیاز به تراکینگ با عرض زیاد نمی باشد، نیازی به هزینه اضافی نبوده و می توان کمترین عرض و یا مناسب ترین عرض را انتخاب کرد.

روکش استاندارد سینی کابل

نکته دیگر برای آشنایی بیشتر با این محصول، نوع روکش ورق مورد استفاده برای تولید این محصول می باشد. معمولا فولاد انتخاب شده برای تولید این نوع سینی، ST37 بوده و نیاز به روکش کاری برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی دارد. روکش گالوانیزه می توان بهترین انتخاب برای تولید سینی باشد؛ زیرا هم از لحاظ قیمت مقرون به صرفه بوده و هم دارای کیفیت بسیار خوبی است و از زنگ زدگی فولاد بر اثر رطوبت و سایر مواردی که موجب خوردگی فولاد می شوند، جلوگیری می کند. بهتر است برای تولید، گالوانیزه گرم استفاده شود. زیرا ضخامت بیشتری داشته و موجب افزایش طول عمر فولاد می شود.

جنس استاندارد سینی کابل

شاید بسیاری از افراد اطلاعات زیادی در خصوص ورق مورد استفاده برای تولید سینی کابل نداشته باشند. به همین خاطر در اینجا قصد داریم تا توضیحات مختصر و مفیدی را در رابطه با جنس ورق مصرفی جهت تولید این محصول ارائه دهیم. ورقی که برای ساخت این محصول مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا ورق گالوانیزه و فولاد ST37 می باشد. این نوع فولاد دارای خواص فیزیکی و مکانیکی بسیار خوبی می باشد. این موضوع باعث شده تا در صنایع مختلفی از جمله ساختمان سازی از آن استفاده شود. فولاد ST37 یکی از پر کاربرد ترین نمونه از فولاد های تولید شده توسط شرکت های فولاد سازی می باشد.این نوع فولاد دارای استحکام بسیار خوبی بوده و در نتیجه توانایی تحمل وزن در آنها بالا می باشد.

سینی کابل و اتصالات آن

سینی کابل برای اینکه بر روی سقف، ذدیوار و یا هر سطح موردنظری نصب شود، نیاز به قطعات و اتصالات دارد که در این قسمت مهم ترین اتصالات سینی کابل را مرور می کنیم تا اگر قصد خرید دارید، اتصالات را نیز فراموش نکنید؛ چراکه بدون اتصالات و قطعات نصب سینی کابل غیرممکن خواهد بود.

 • سینی پنل یا همان سینی ریل: این قطعه به عنوان ​ستون اصلی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای استحکام بالاتری بوده و امکان رگلاژ براکتها را بر روی خود مهیا می سازد. ستون ها میتواند به صورت یک طرفه و یا دوبل برای قرارگیری دو لاین سینی و یا بیشتر ساخته شود. متناسب با آن برای هر ردیف سینی میبایست ردیفی از براکتها با فاصله 1.5 متر از یکدیگر قرار گیرند.
 • زانوی 90 و 45 درجه: از این قطعات در نقطه تقاطع سینی ها استفاده می شود. به عنوان مثال در گوشه های دیوار یا سوله ها با استفاده از زانویی 90 درجه، ستون را دور میزنیم. زانویی 90 درجه سینی کابل، خود به دو نوع زانوی 90 درجه عمودی و زانوی 90 درجه افقی تقسیم میگردند. در مواردی که سینی ​ها از سقف به ارتفاع پایینتر هدایت میشود از زانوی 90 درجه عمودی   استفاده میگردد. زانوی 90 درجه عمودی نیز خود به دوبخش زانوی 90 درجه عمودی بیرونی و زانوی 90 درجه عمودی درونی تقسیم میگردد. در صورتی که زاویه دقیق بین دو ردیف سینی مشخص نباشد میتوان از زانویی های قابل تنظیم لولا دار استفاده نمود. این زانویی ها به هر میزان باز یابسته خواهند شد و نیازی به نگرانی در نصب دو ردیف بالا و پایین به یکدیگر نیست.
 • رابط سینی کابل: جهت اتصال شاخه ها به یکدیگر از رابط های سینی استفاده می شود. معمولا رابط ها در دو نوع کفی (رابط شکل) و یا نوع بغل بند ساخته میشود. ​رابط بغل بند به صورت زوجی و در دیواره سینی  استفاده می شود. رابط کفی یا یو شکل نیز از کف سینی و در محل اتصال دو شاخه نصب میگردد.
 • پیچ و مهره: معمولا از پیچ های سرعدسی پیچ گوشتی خور و یا  اتاقی با قطر 6 تا 8 میلیمتر برای نصب سینی کابل استفاده میشود. معمولا برای ​سینی گالوانیزه سرد پیچ و مهره ها از نوع گالوانیزه سرد می باشد. برای سفارش های گالوانیزه گرم، روکش پیچ ها از نوع داکرومات و یا گالوانیزه گرم میباشد.
 • سه و چهار راهی سینی: در مواردی که نیاز به انشعاب سینی وجود دارد، استفاده می گردد. از این دو تجهیز در تقاطع های اصلی استفاده می گردد. دربعضی موارد نیز در جهت کم کردن عرض یابالعکس افزایش سطح مقطع آن از تبدیل استفاده میگردد. از تبدیل ها عمدتا جهت کاهش هزینه ها و یا زیبایی کار به دلیل عدم نیاز به سینی های با سطح مقطع بالا استفاده می گردد. هنگام اتصال سینی کابل و ملحقات آن بیکدیگر، این کار به راحتی با استفاده از پیچ و مهره امکانپذیر است .
سینی کابل و اتصالات

قیمت سینی کابل

قیمت سینی کابل تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله جنس، سایز، مدل و برند تولیدی آن متفاوت است. فروشگاه الکتروپخش امین بزرگترین مجموعه عرضه انواع داکت ساده و چسبدار، انواع ترانکینگ و تجهیزات جانبی ترانکینگ، انواع سینی کابل و تابلو برق با اتخاذ سیاست های رقابتی کمترین قیمت را برای محصولات تنظیم کرده است. شما عزیزان می توانید با مراجعه به صفحه اصلی هر کدام از محصولات علاوه بر قیمت دقیق آن، مشخصات و ویژگی های محصول را نیز مطالعه، با سایر محصولات مقایسه و در نهایت اقدام به تصمیم گیری نمائید. ضمنا کارشناسان متخصص این مجموعه در تمام ساعات اداری آماده راهنمایی و پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان نیز هستند. جهت بهره مندی از مشاوره تخصصی و رایگان با شماره های فروشگاه تماس بگیرید.

سوالات پر تکرار در مورد سینی کابل

از آنجا که این جنس مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و گرما دارد، برای محیط های شرجی و رطوبت بالا گزینه بسیار مناسبی خواهد دبود

این جنس از سینی کابل به دلیل ویژگی ها و خواص منحصر به فرد خود موجب دوام بیشتر و نصب راحتتر سینی می شود اما گران تر یودن این جنس از سینی کابل لزوما تحت تاثیر جنس نیست و عوامل دیگری از جمله اندازه و فروشنده نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار هستند

این محصول یکی از مهم ترین ملزومات تجهیزات شبکه است که بهترین برندهای سینی کابل با قیمت مناسب و تنوع بالا در خیابان لاله زار تهران به فروش می رسد، فروشگاه امین یکی از باتجربه ترین و محبوب ترین مراکز ارائه این محصولات در خیابان لاله زار می باشد

پایه و براکت دو جز از اجزای سینی کابل هستند که ممکن است به صورت جداگانه موردنیاز شما باشند، اما قیمت اتصالات سینی کابل نیز تحت تاثیر عوامل مختلفی است که باید دید کدام یک از انواع قطعات موجود متناسب و موردنیاز شما است، بنابراین جهت اطلاع از قیمت دقیق با فروشگاه تماس بگیرید

این جنس از سینی کابل معمولا در محیطهای داخلی و در محیطی که گرما و رطوبت زیادی ندارد مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا تحت شرایط و مشخصه های ثابت نسبت به سایر مدل ها ارزان تر است اما قیمت این محصول در اندازه ها و عرض های مختلف، متفاوت است؛ جهت از قیمت به روز سینی کابل پلاستیکی و گالوانیزه با فروشگاه تماس بگیرید

5/5 (1 Review)
بستن منو
×

سبد خرید