با تایید اعتبار شما مشتری محترم نزد مجموعه ما، تسویه فاکتور ها به صورت نقد، اقساط، مدت دار و با چک صیادی هم انجام خواهد شد.

داکت زمینی

مشاورین ما از ساعت 9 تا 19 (به جز روزهای تعطیل) آماده پاسخگویی می باشند. برای مشاوره و خرید هر یک از محصولات داکت و ترانکینگ مورد نیاز خود با شماره های زیر تماس بگیرید

داکت زمینی | داکت و ترانکینگ کف خواب چیست؟

داکت زمینی به وسیله‌‌ای گفته می‌شود که با استفاده از آن توزیع روکار شبکه، تلفن و برق را می‌توان ایجاد کرد. داکت‌های زمینی انواع مختلفی مانند قرنیز، زمینی، تراکینگ دار و ساده دارند و در اشکال مختلفی مانند ساده، طرح دار و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند. این وسیله‌ها موجب توزیع کابل‌های شبکه در یک مسیر منظم برای تلفن و برق می‌شود که معمولاً از جنس PVC یا پلاستیک نیز تولید می‌شود که مقاومت خوبی در برابر فشار و اشتعال دارند. به همین دلیل ما نیز در این مقاله داکت زمینی، کاربرد داکت زمینی و خرید داکت زمینی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس همراه ما بمانید.

کاربرد داکت

تأکید زمینی همان طور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، برای موارد بسیار زیادی و توزیع روکار شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد که در زیر به برخی از کاربردهای این نوع از داکت‌ها اشاره می‌کنیم:

اولین کاربرد داکت‌های زمینی نظم بخشیدن به سیم‌های مختلف است که برای انتقال برق یا اتصال تلفن از یک جهت به جهت‌های مختلف در کف استفاده می‌شوند. سر و سامان بخشیدن به سیم‌های جا به جا شده در کف سازه‌ها موجب زیبایی و ظاهر خوب آن می‌شود که این امر با استفاده از داکت زمینی مهیا شده است.

مورد دیگر در خصوص کاربرد داکت زمینی محافظت آن از سیم‌ها است. چون اگر سیم‌ها داخل داکت قرار نگیرند، به مرور زمان دچار آسیب می‌شوند و ممکن است زیر دست و پا، لایه محافظ پلاستیکی آن‌ها از بین برود. اما وقتی این سیم‌ها داخل یک داکت کف خواب خوب و استاندارد قرار بگیرند، عمر سیم‌ها افزایش می‌یابد. بنابراین اگر در معرض فشار، اشتعال و غیره قرار بگیرد تا مقدار قابل توجهی محافظت می‌شوند.

وقتی سیم‌ها و کابل‌ها داخل یک داکت خوب و استاندارد قرار گرفته باشند، قطعا از بروز هر گونه نویز در بین کابل‌ها جلوگیری می‌شود، علاوه بر آن که کیفیت انتقال صدا، تصویر و سرعت شبکه نیز افزایش می‌یابد.

چرا از داکت زمینی استفاده میکنیم؟

حفاظت از سیم در برابر فشار و ضربه
حفاظت از سیم در برابر فشار و ضربه
ضخامت بالا و استقامت بیشتر
ضخامت بالا و استقامت بیشتر
قابلیت اتصال به سطوح مختلف
قابلیت اتصال به سطوح مختلف
ظاهر گرد متناسب با کف زمین
ظاهر گرد متناسب با کف زمین

انواع داکت زمینی

داکت زمینی ساده | داکت کف خواب

منظور از ساده بودن داکت زمینی چیست؟

لازم است قبل از توضیح ساختار داکت ساده، در مورد مفهوم ساده بودن آن توضیح مختصری بدهیم. چون گاها تصور افراد از این کلمه در مورد طرح یا ساختار درونی است درصورتی که این تصور اشتباه است و این مقایسه در مقابل چسبدار بودن داکت نیم گرد بیان شده است. در واقع تقسیم بندی داکت کف خواب با توجه به نوع نصب آن صورت گرفته است. در نوع ساده داکت نیم گرد توسط ابزار و قطعه‌های خارجی روی زمین نصب میشود. و در مورد ساختار درونی آن مشابه سایر داکت های بازار هم به صورت ساده و هم به صورت پارتیشن بندی وجود دارد. تصویر روبه رو نمونه پارتیشن دار داکت زمینی ساده را نشان میدهد. وجود پارتیشن داخل داکت کمک میکند علاوه بر نظم دادن به سیم های داخل، از تداخل امواج کابل ها نیز جلوگیری شود.

رنگبندی داکت کف خواب

هر محیطی طراحی خود را دارد و هر فردی سلیقه خود را. از آنجا که داکت معمولا در معرض دید است و باید از نظر رنگبندی هماهنگی لازم با فضا را داشته باشد، رنگهای مختلفی از داکت زمینی تولید و عرضه شده است. از جمله پرکاربردترین رنگ های داکت کف خواب عبارت اند از:

داکت-زمینی-ساده

سایز داکت زمینی ساده

گاهی به داکت نیاز داریم تا یک سیم را عبور دهیم، گاهی دو یا سه سیم را و گاهی حتی ده سیم را. نمیتوان برای تمام این نیازها از یک داکت واحد استفاده کرد و باید سایز متناسب با نیاز خود را از بین انواع سایزهای داکت زمینی انتخاب کنیم. فروشگاه امین کلیه سایزها داکت کف خواب را به شما عزیزان عرضه میکند:

جنس داکت زمینی ساده

جنس داکت زمینی ساده

جنس داکت علاوه بر ظاهر متفاوت در استقامت و ضخامت داکت نیز تاثیر گذار است. با توجه به نوع کاربری و نیاز به تدوام مصالح به کار رفته در محیط، باید جنسی متناسب را انتخاب و نصب کرد. اغلب داکت ها از جنس پی وی سی ساخته میشوند اما در کنار آن جنس های دیگری نیز وجود دارد:

قیمت-داکت-نیم-گرد-زمینی

قیمت داکت نیم گرد زمینی

قیمت داکت به طور کلی تحت تاثیر عوامل مختلف تعیین می شود که در سالهای اخیر نواسانات این عوامل و به دنبال آن قیمت داکت، تعیین قیمت ثابت را برای فروشندگان غیر ممکن کرده است. فروشگاه امین با حذف واسطه های فروش و عرضه محصولات به صورت عمده و خرده قیمت رقابتی و تضمینی را در سیاست های خود گنجانده است. از جمله عوامل تاثیرگذار :

داکت زمینی چسبدار | داکت کف خواب چسب دار

 داکت زمینی چسب دار همانطور که از اسمش پیداست در قسمت اتصال بر روی زمین نوار چسبی دارد که به راحتی توسط همان چسب روی زمین نصب میشود. این داکت به شکل نیم گرد است و همچنین با داشتن پارتیشن های داخلی برای عبور سیم ها و کابل های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد در واقع برای مدیریت کابل ها به راحتی می‌توان از داکت نیم گرد زمینی استفاده کرد. این محصول پشت چسب دار تولید می شود که به راحتی قابلیت چسبیدن و نصب روی کف را دارد همچنین درب این داکت دارای مکانیزم قفل شو بوده و جنس بدنه آن غیر قابل اشتعال و مقاوم در دمای مختلف است. جنس های مختلفی نیز برای تولید ترانکینگ وجود دارد از جمله ترانکینگ فلزی، ترانکینگ پلاستیکی و… که هر کدام بنا به موارد موردنیاز انتخاب می‌شوند. جهت هماهنگی با محیطهای مختلف، داکت ها و ترانکینگ ها در رنگ و طرح های مختلفی تولید می‌شوند؛ داکت سفید، داکت کف خواب طوسی، داکت طرح چوب، داکت رنگ خاکستری و… داکت کف خواب در سایزهای مختلفی تولید می‌شود که در موارد نیازهای مختلف بهترین مورد مورد انتخاب قرار بگیرد. انواع داکت یا ترانکینگ کف خواب موارد کاربرد و مشخصات مختلفی دارند.

ویژگی های داکت زمینی چسبدار

داکت چسبدار چه از نوع زمینی و چه از نوع دیگر در واقع همان داکت ساده است که طریقه نصب راحت تر و متفاوتی دارد. بنابراین میتوان برای داکت کف خواب میتوان ویژگی های زیر را بیان کرد:

ابعاد داکت کف خواب

داکت زمینی چسبدار نیز همانند داکت ساده در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. گاهی نیاز داریم از یک داکت کوچک برای عبور تعداد محدودی سیم استفاده کنیم و گاهی برعکس به داکت بزرگتری نیاز داریم. بنابراین باید سایزهای مختلف داکت های چسب دار را شناخته و متناسب ترین داکت را خریداری کنیم. انواع سایز داکت زمینی چسبدار که رایج هستند بدین صورت است (کلیه سایزها موجود و قابل سفارش هستند):

سایز 3 در 1 / سایز 5 در 1.2 / سایز 7.5 در 2 / سایز 9 در 2

قیمت داکت نیم گرد زمینی چسبدار

تصور کنید فردی قصد خرید داکت دارد و پس از تحقیقات لازم متوجه شده است که داکت زمینی چسبدار بهترین انتخاب برای رفع نیاز است و حال قصد دارد همین داکت را خریداری کند. در همین مرحله چند دغدغه و سوال ذهنش را درگیر میکند. داکت چسبدار نسبت به ساده گران تر است؟ قیمت داکت کف خواب چسبدار چقدر است؟ فروشنده منصف چه کسی است؟ از کجا و از چه کسی خرید کنم تا خیالم از بابت کیفیت و قیمت راحت باشد؟ توجه کنید که در سالهای اخیر به دلیل وجود مشکلات متعدد و عدم اجرای قوانین، سودجویی برخی از فروشندگان موجب ناامنی بیشتر بازار قیمت ها شده است.

داکت و ترانکینگ کف خواب

فروشگاه الکتروپخش امین با سالها تجربه و اعتبار درخشان در بازار تهران، با حذف واسطه ها و تضمین کیفیت محصولات قیمت رقابتی تنظیم کرده و در جهت ارتقای اهداف خود که خدمت به مشتریان عزیز و کمک به خرید هرچه راحتتر و بهتر آنهاست. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از قیمت به روز داکت زمینی چسبدار و همین طور سایر محصولات به صفحه محصولات سر بزنید یا با شماره های ما تماس بگیرید.

جنس داکت زمینی ساده

داکت زمینی فلزی

داکت فلزی همان طور که از نامش پیداست از جنس فلز ساخته شده است و دلیل اصلی به کار بردن این جنس برای داکت استقامت و مقاومت آن در برخی از محیطهای صنعتی و ماندگاری بیشتر آن است. در محیطهای پرتردد که امکان آسیب به داکت پاستیکی بسیار بالاست از داکت فلزی استفاده میشود. این نوع داکت نیز همان ویژگی های داکت سفید از جمله قابلیت پارتیشن بندی و انواع سایزهای مختلف را دارد.

داکت کف خواب طرح چوب

داکت کف خواب طرح چوب

داکت طرح چوب در ساخت انواع داکت ها چه از نوع کف خواب یا زمینی و چه در نوع دیواری به کار رفته است و هدف اصلی از ساخت آن ایجاد طراحی های مختلف جهت هماهنگی با محیط است. انواع داکت طرح چوب در رنگبندی های مختلف از قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره طراحی و تولید شده اند که هر فردی بسته با نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می کند. توجه کنید که تنها تفاوت داکت طرح چوب با سایر مدل ها در نمای ظاهری و رنگ آن است و سایر ویژگی های آن همانند سایر داکت های ساده است.

داکت کف خواب طوسی

داکت کف خواب طوسی

داکت و ترانکینگ در رنگ های مختلف معمولا در تمام ویژگی های دیگر باهم مشترک هستند و فقط در مورد رنگ ظاهری باهم تفاوت دارند. داکت زمینی در رنگ طوسی یکی از داکت های خاص و پرطرفدار این حوزه است که به خصوص در سالهای اخیر با افزایش طراحی های مدرن در محیطهای مختلف مسکونی، هتلی و… مورد استقبال قرار گرفته است. داکت و ترانکینگ طوسی در تمام سایزها و به صورت نیم گرد تولید و عرضه شده و قابیلت پارتیشن بندی نیز دارند. قیمت داکت کف خواب طوسی نیز تفاوت چندانی با سایر داکت هاس سفید ندارد. 

بهترین برند داکت زمینی

از میان انبوه برندهای فعال در زمینه داکت و ترانکینگ، چندین برند مطرح و زبانزد وجود دارد که امتحان خود را از بابت کیفیت، دوام و ماندگاری و تنوع پس داده‌اند. در این قسمت قصد داریم بهترین ها را معرفی کنیم تا اگر نیاز به تحقیق در مورد برند داکت و ترانکینگ داشتید دچار سردرگمی نشوید و به راحتی بتوانید آنها را تشخیص داده، خریداری کرده و حتی در صورت رضایت به دیگران نیز معرفی کنید.

داکت-البرز

داکت زمینی البرز​

به طور کلی انواع داکت و ترانکینگ البرز مطابق با استانداردهای بین المللی (IEC) ساخته شده اند به این معنا که دارای ویژگی های مختلفی هم چون مقاومت در برابر تغییر شکل بر اثر ضربه و مقاومت در برابر اشتعال می باشند و با داشتن تاییدیه از آزمایشگاه های معتبر ایران در دسته محصولات پرکاربرد قرار گرفته اند بنابراین اگر در یک فضایی نیاز دارید تا از کانال های برقی برای پنهان کردن کابل ها استفاده نمایید و نیز می خواهید انواع تجهیزات الکترونیکی ساختمانی خود را در برابر صدمات و آسیب های مکانیکی محافظت نمایید بنابراین خرید داکت و ترانکینگ البرز را به شما پیشنهاد می کنیم. شرکت البرز همواره تلاش کرده است محصولاتی متنوع مانند انواع داکت و ترانکینگ البرز را با طراحی جدید و زیبا تولید و به بازار عرضه نماید و در همین راستا نیز یکی از تولید کنندگان انواع داکت استاندارد در ایران می باشد همچنین محصولات این شرکت دارای گواهینامه استاندارد ISO 9001-2008 از شرکت TUV NORD آلمان می باشند و شما می‌توانید با بهره مندی از قیمت داکت و ترانکینگ البرز با رنج مناسب از ویژگی های این داکتها بهره مند گردید. داکتهای پارتیشن دار البرز محصولاتی هستند که با تنوع بالا و طراحی های جدید مطابق با استانداردهای روز تولید شده اند، در ساخت این محصولات از مواد اولیه مرغوب استفاده شده است به همین دلیل دارای انعطاف پذیری بالایی می‌باشند و در سایزهای مختلف از 11 تا 100 میلیمتر تولید می شوند که مشتریان می‌بایست متناسب با نیاز خود یکی از انواع مدل های داکت را با ابعاد دلخواه انتخاب نماند.

داکت-البرز

داکت کف خواب دانوب​​

شرکت دانوب تولید کننده انواع داکت و ترانکینگ دانوب در ابعاد و اندازه های مختلف با رنگ های سفید و طرح چوب می باشد که در ساخت آنها از بهترین متریال و مواد اولیه و پیشرفته ترین دستگاه ها و ماشین آلات روز اروپا استفاده شده است تا محصولی که در اختیار مشتریان قرار می گیرد کیفیت بالایی داشته و مورد استقبال افراد قرار گیرد. همچنین ویژگی دیگر انواع این محصولات مطابقت آنها با استانداردهای روز اروپا می‌باشد. از تولیدات شرکت دانوب می‌توان به انواع داکت و ترانکینگ دانوب، تجهیزات شبکه دانوب و انواع تابلو برق دانوب اشاره کرد که این محصولات با توجه به کیفیت بالا، قیمت رقابتی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش متمایز توانسته اند جایگاه مناسبی را بین رقبای خود کسب نمایند، در واقع هدف شرکت دانوب بی نیاز کردن افراد از خرید محصولات خارجی مشابه است.

شرکت دانوب تولید کننده انواع داکت و ترانکینگ دانوب در ابعاد و اندازه های مختلف با رنگ های سفید و طرح چوب می باشد که در ساخت آنها از بهترین متریال و مواد اولیه و پیشرفته ترین دستگاه ها و ماشین آلات روز اروپا استفاده شده است تا محصولی که در اختیار مشتریان قرار می گیرد کیفیت بالایی داشته و مورد استقبال افراد قرار گیرد. همچنین ویژگی دیگر انواع این محصولات مطابقت آنها با استانداردهای روز اروپا می‌باشد. از تولیدات شرکت دانوب می‌توان به انواع داکت و ترانکینگ دانوب، تجهیزات شبکه دانوب و انواع تابلو برق دانوب اشاره کرد که این محصولات با توجه به کیفیت بالا، قیمت رقابتی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش متمایز توانسته اند جایگاه مناسبی را بین رقبای خود کسب نمایند، در واقع هدف شرکت دانوب بی نیاز کردن افراد از خرید محصولات خارجی مشابه است.

خرید داکت زمینی از نمایندگی‌های فروش معتبر

داکت زمینی را از فروشگاه‌های معتبر لوازم برقی و الکتریکی به راحتی می‌توان تهیه کرد. اما هنگام خرید باید به مطالبی دقت کنید تا بتوانید داکت خوب و باکیفیتی را بخرید مانند؛

اندازه داکت

قبل از آن که اقدام به خرید داکت کنید، سعی کنید میزان سیم رو کاری که در کف زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد را بررسی کنید. سپس داکتی را که متناسب با این سیم هاست خریداری کنید.

استاندارد بودن

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌ها هنگام خرید داکت زمینی این است که داکت مورد نظر از استانداردهای لازم برخوردار باشد. چون قرار است این داکت به مدت طولانی مورد استفاده قرار بگیرند و محافظی برای کابل‌ها و سیم‌ها باشد. در نتیجه باید استاندارد لازم را داشته باشد تا موجب تحمیل هزینه‌های اضافی برای مصرف کننده نشود.

میزان مقاومت داکت

چون داکت‌ها با سطح مقاومتی و متریال‌های گوناگونی تولید می‌شوند، در نتیجه شما باید داکت را بر اساس میزان فشاری که قرار است بر آن وارد شود، انتخاب کنید که این داکت‌ها ممکن است دارای انواعی مانند پلاستیکی، فلزی و غیر باشند.

گارانتی

مسلماً داشتن گارانتی یکی از موارد مهم برای خرید هر گونه وسیله‌‌ای است که خرید داکت زمینی نیز از این امر مستثنی نیست. در نتیجه هنگام خرید به این موضوع دقت کنید که داکتی که قرار است بخرید دارای گارانتی باشد تا در صورت بروز هر نوع مشکلی بتوانید آن را مرجوع کنید.

فروش داکت و ترانکینگ کف خواب در تهران

در تمام شهرها پیدا کردن فروشنده منصف و قابل اعتماد برای خرید محصولات موردنیاز یکی از اصلی ترین دغدغه های ساکنین شهر است. این مساله در مورد خرید داکت از لاله زار و ترانکینگ و به خصوص در شهرهای بزرگ پررنگ تر می شود چراکه اولا داکت و ترانکینگ زمینی یک محصول زیرساختی و پایه ای است که در عین حال بسیار هم در معرض آسیب هست و نیاز به مقاومت و ماندگاری بالا دارد، از طرفی در شهرهای بزرگی مثل تهران به دلیل تعداد زیاد فروشندگان، تنوع بالای محصولات، قیمت گذاری های مختلف و عدم نظارت لازم در اجرای قوانین مربوط به خرید و فروش فرایند خرید داکت زمینی با کیفیت و با قیمت متناسب دشوار است. آدرس نمایندگی داکت دانوب در تهران کجاست؟ سوالی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. بورس فروش لوازم برقی و تجهیزات داکت و ترانکینگ در مرکز شهر و خیابان لاله زار قرار دارد. اگر قصد خرید حضوری دارید به این خیابان سری بزنید. فروشگاه الکتروپخش امین نیز در این خیابان و در مرکز تجاری بوشهری مستقر شده است و با سالها تجربه درخشان یکی از فروشندگان مطرح این حوزه می باشد. قیمت های تضمینی و کیفیت مورد اطمینان برای محصولات این فروشگاه موجب شهرت و محبوبیت آن شده است. آدرس دقیق فروشگاه در نقشه زیر نمایش داده شده است. علاوه بر فروش حضوری شما عزیزان می توانید از طریق تماس تلفنی و یا به صورت اینترنتی و سایت با ما در ارتباط باشید. لیست موجودی انواع برندهای داکت و ترانکینگ کف خواب، موجودی داکت های ویژه ای مثل داکت کف خواب طوسی، قهوه ای و… را استعلام کنید. لیست قیمت را دریافت کنید و حتی خرید خود را سفارش دهید.

آموزش نصب داکت و ترانکینگ کف خواب

تا اینجا در مورد انواع داکت و ترانکینگ کف خواب صحبت کردیم، بهترین برندهای این محصول را معرفی کرده و با انواع رنگ ها و طرح های مختلف داکت کف خواب آشنا شدیم، پس از تصمیم گیری در مورد محصول متناسب با نیاز خود در مورد نحوه خرید داکت، قیمت مناسب و نمایندگی های معتبر فروش آن نیز نکات مهمی را یاد گرفتیم. حال فرض کنید بهترین داکت کف خواب را از یک فروشنده معتبر و قیمت معقول خریدری کردیم. مرحله بعدی نحوه نصب داکت در محل مورد نظر است به نحوی که به صورت ایمن و حرفه ‌ای انجام شود. در این مرحله نیاز به یک نصاب داکت و ترانکینگ برای داکت کشی نیاز داریم. به طور نصاب مورد نظر ما در چه مواردی می تواند به ما کمک کند؟ مواردی از قبیل ارتفاع استاندارد نصب ترانکینگ در موراد مختلف، انتخاب صحیح سایز و مدل داکت در شرایط مختلف از نکات مهمی هستند که قبل از نصب باید بدانید.

نکات مهم در نصب داکت کف خواب کدامند؟

داکت کشی علاوه بر مرتب و زیبا نمودن فضای محیط در افزایش ایمنی و طول عمر سیستم شبکه محیط نیز نقش موثری دارد بنابراین باید کاملا دقیق و اصولی انجام شود تا نتایج مورد نظر حاصل شود. داکت باید کاملا محکم با استفاده از ابزار استاندارد روی زمین قرار گرفته و از به کار بردن قطعاتی مثل میخ زنگ زده، چسب ضعیف خودداری شود. نصب داکت باید با در نظر گرفتن شرایط محیط و رعایت کامل موارد ایمنی و با دخالت دادن سلیقه انجام شود. مسلما نصب داکت کف خواب چسبدار راحتتر از داکت ساده است اما برای نصب داکت چسبدار نیز می بایست قبل از نصب روی زمین از سالم بودن تمام قسمت های چسب اطمینان حاصل شود. نصب داکت در قسمت کنج ها و زاویه ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است توجه کنید سیم و کابل در این قسمت ها به خوبی پوشش داده شوند.

هزینه نصب داکت کف خواب چقدر است؟

اگر مرحله داکت کشی و نصب داکت کف خواب تا این حد در گرفتن نتیجه مطلوب تاثیرگذار است، بنابراین باید این فردی متخصص و با تجربه این کار را انجام دهد. توصیه اکید فروشگاه امین این است که با پرس و جو یا سرچ در فضای اینترنت فردی قابل اطمینان را برای نصب داکت انتخاب کنید. این که دستمزد نصاب مجرب چقدر است کاملا بستگی به پروژه مورد نظر دارد. مواردی که در تعیین هزینه تاثیرگذارند مثل دیواری، زمینی و یا سقفی بودن داکت، ابعاد و حجم پروژه، جنس و نوع داکت زمینی و… هستند. نصب داکت کف خواب از نوع چسب دار کم هزینه تر از داکت ساده است؛ چون علاوه بر زحمت کمتر به ابزار کمتری نیز نیاز دارد.  ضمنا توجه کنید که هزینه نصب داکت با هزینه نصب ترانکینگ متفاوت است. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

توجه کنید که:

ترانکینگ نصب شده دقیقا نزدیک به زمین یا روی قرنیز قرار نگیرد و کمی فاصله داشته باشد. در غیر این صورت داکت و ترانکینگ به مرور زمان با برخورد جارو و تی و... آسیب دیده و از بین خواهد رفت.