با تایید اعتبار شما مشتری محترم نزد مجموعه ما، تسویه فاکتور ها به صورت نقد، اقساط، مدت دار و با چک صیادی هم انجام خواهد شد.
Search
Close this search box.

ترانکینگ و تجهیزات جانبی

لیست محصولات

ترانک مجموعه‌ای از محفظه‌های بسته است که برای استفاده در سیم‌کشی یا کابل‌کشی‌های صحیح و اصولی طراحی شده است و ترانکینگ مجموعه اقداماتی را که به منظور کابل‌کشی یک سازه یا شبکه به طور سازمان‌دهی شده انجام می‌شود؛ در بر می‌گیرد. در اغلب موارد کلمات ترانک و ترانکینگ به جای هم نیز به کار برده می‌شوند. استفاده از ترانکینگ در سیم‌کشی یک سازه این امکان را فراهم می‌آورد که بتوان به صورت همزمان اقدام به سیم‌کشی سیستم‌های برق، سیستم مربوط به مخابرات و تلفن، شبکه‌های کامپیوتری و غیره در مسیرهای مختلف کرد. به منظور اخذ تاییدیه و استانداردهای ایمنی مربوط به ترانک برق لازم است که در تولید این دسته از تجهیزات برقی؛ مقاومت‌های آن‌ها نسبت به ضربه، آتش و آب مورد بررسی قرار بگیرد. ترانک ابزاری به مانند داکت است و اشتراکاتی هم با آن دارد؛ اما این دو وسیله دارای تفاوت‌های قابل توجهی با هم هستند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این دو ابزار قابلیت نصب انواع درگاه و پریز در مسیر سیم‌کشی با ترانک است. لازم به ذکر است جنس ترانک برق غالبا از فولاد ضد زنگ، PVC، لعاب بر روی پوشش روی و ترکیبات گالوانیزه انتخاب می‌شود.

کارشناسان الکتروپخش امین منتظر تماس شما هستند،جهت مشاوره رایگان پیش از خرید، سفارش فوری و یا هرگونه سوال در رابطه با ترانکینگ و تجهیزات جانبی آن

همین حالا تماس بگیرید

مزایای ترانکینگ

ترانکینگ مزایای فراوانی در سیم‌کشی دارد؛ از جمله این مزایا می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

ترانکینگ و تجهیزات جانبی - الکتروپخش امین

مدیریت کابلها

در سیستم سیم‌کشی با استفاده از لوله‌گذاری، محدودیت‌هایی وجود دارد که همگی با جایگزینی ترانکینگ رفع می‌شوند. در این روش به‌راحتی می‌توان ماژول جعبه کلید و پریز را از ترانکینگ جدا کرده و آن را در هر محلی که مایل هستید دوباره نصب کنید. به طور کلی نصب و راه‌اندازی هر نوع شبکه‌ای با استفاده از داکت و ترانکینگ با سهولت و سرعتی بالا انجام می‌شود. در این روش سیم‌کشی هم‌زمان سیستم برق، شبکه‌های کامپیوتری و سیستم‌های تلفن و اطفاء حریق در مسیرهای مشترک امکان‌پذیر است.

خرید ترانکینگ ارزان

حفاظت از کابلها

با استفاده از پارتیشن در ترانکینگ می‌توان به خوبی از هر شبکه ساختاریافته‌ای با انواع مختلف کابل، در مقابل تداخل‌های الکترومغناطیسی، نویزها و خطرات احتمالی حفاظت کرد. در ضمن ترانکینگ ها خود عایق‌های مناسبی هستند و از هرگونه پوسیدگی و خوردگی کابل ها جلوگیری می‌کنند و با محافظت از آن‌ها در برابر ضربه، عمر مفید سیم‌کشی را بالا برده و نیاز به تعمیر و نگه‌داری را کاهش می‌دهند. استفاده از این ابزارها برای حفاظت از کودک در برابر سیم ها و برق نیز امری حائز اهمیت است.

قیمت ترانکینگ دانوب - الکتروپخش امنی

قابلیت طراحی مختلف

در کنار ترانکینگ ها متعلقاتی تولید می‌شوند که پیاده‌سازی هرگونه طرحی در هر محیطی را ممکن می‌کنند؛ زاویه‌های مختلف (داخلی، خارجی و تخت)، بست ها، جعبه کلیدها و سایر اجزاء موجود، دست شما را کاملاً باز می‌گذارند. ترانکینگ انعطاف‌پذیر است و به‌راحتی می‌توان تعداد کلید و پریزها و مکان آن‌ها را تغییر داد. ترانکینگ ها قابلیت رنگ‌آمیزی دارند، این امتیاز سبب می‌شود تا در دکوراسیون‌های مختلف و با هر نوع مصالحی، هارمونی و تناسب محیط را حفظ کنند.

خرید ترانکینگ

ترانکینگ تجهیزی است که توسط شرکت‌های خارجی و داخلی زیادی ساخته می‌شود بنابراین در هنگام انتخاب و خرید آن بایستی یک سری نکات را مد نظر خود قرار دهید. برندهای داخلی و خارجی برای محصولات خود درجه کیفیت متفاوتی در نظر گرفته‌اند پس باید بهترین درجه کیفیت را انتخاب کنید. برای مثال به پارامترهایی همچون برند، سایز، کیفیت، جنس و نوع ترانکینگ در خرید شما موثر واقع می‌شوند. خیلی از افراد از ترانک‌های قوی از جنس pvc استفاده می‌کنند اما برخی دیگر برای افزایش مقاومت نمونه‌های ABS را انتخاب می‌کنند. نکته بعدی که در هنگام خرید این محصول باید به آن توجه شود راجع به سایز این محصول است یعنی در سایزهای مختلفی روانه بازار می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان 80, 105, 150 و 195 میلی‌متر را نام برد، که هر کدام را برای کاربرد مخصوصی استفاده می‌کنند. در رابطه با کیفیت ادوات و تجهیزاتی که برای ترانکینگ‌ها استفاده می‌شود به مراتب هزینه اجراء و راه اندازی آن نسبت به داکت‌ بیشتر خواهد بود. مورد دیگر برندهای مختلف خارجی همچون اشنایدر، لگراند است و برندهای داخلی البرز، سوپیتا، دانوب است که با توجه به کیفیت مورد نظر می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. برندهای خارجی به نسبت برندهای داخلی گران‌تر هستند چرا که هزینه تولید آن‌ها در خارج از کشور بیشتر است. توصیه می‌کنیم قبل از این که بهترین ترانک را مطابق نیازتان خریداری کنید به نیاز واقعی خود مرکز صنعتی، اداری و ساختمانی توجه کنید. در این صورت است که از پرداخت هزینه‌های اضافی شما جلوگیری می‌شود.

کارشناسان الکتروپخش امین منتظر تماس شما هستند،جهت مشاوره رایگان پیش از خرید، سفارش فوری و یا هرگونه سوال در رابطه با ترانکینگ و تجهیزات جانبی آن

همین حالا تماس بگیرید

قیمت ترانکینگ

قیمت ترانک در بازار فعلی ایران به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. از جمله این فاکتورهای موثر در قیمت‌گذاری بایستی به موارد ذیل اشاره کرد:
۱- نوع کاربری اعم از دیواری، دفنی و ستونی
۲- جنس بدنه
۳- برند سازنده اعم از انواع خارجی و داخلی
۴- طول و ابعاد مورد نیاز

اجزا و اتصالات ترانکینگ

تفاوتی که بین داکت‌ها و ترانکینگ دیده می‌شود در نوع اتصالات و تجهیزات داخلی آن‌ها است؛ این مورد باعث می‌شود کاربرد ترانک بیشتر شود. از جمله این اتصالات می‌توان موارد زیر را نام برد:

بدنه ترانک: اساسا این بدنه در شاخه‌های دو متری ساخته می‌شود که برای نصب پارتیشن داخل آن، شیارهایی ایجاد شده است.

پارتیشن: مسیر عبور کابل شبکه و سیم با استفاده از پارتیشن‌ها از هم جدا می‌شود. در این صورت تاثیر منفی روی هم ندارند و نیز هم ایجاد نمی‌شود.

درب ترانک: روی هر شاخه از ترانک‌ها معمولا درب تعبیه شده که انعطاف پذیری بالایی دارد و از بدنه به راحتی جدا می‌شود.

مسدود کننده: برای این که انتها و ابتدای ترانک بسته شود از این قسمت استفاده می‌شود.

قطعه اتصال: با استفاده از این قطعه می‌توان دو ترانک را به‌هم وصل کرد و محل اتصال را پوشاند.

زاویه داخلی: برای اتصال ترانکینگ‌ها در گوشه دیوار کاربرد دارد.

راویه خارجی: کاربرد زاویه داخلی را دارد با این تفاوت که زاویه خارجی را پوشش می‌دهد.

زاویه تخت: برای اتصال دو ترانک به صورت قائم استفاده می‌شود.

سه‌راهی: برای انشعاب گیری کاربرد دارد.

اتصالات ترانکینگ - الکتروپخش امین

ویژگی‌های ترانکینگ

قابلیت نصب پارتیشن جهت مدیریت کابل‌های عبوری
مقاوم در دمای 15- تا 60+ درجه سانتی گراد
سطح صاف و صیقلی
دارای استاندارد IEC 61084-2-1 و50085 DIN EN
عرضه در دو رنگ سفید، طوسی و طرح چوب
عرضه در دو سایز 101*50 و 80*50 میلی‌متر

انواع ترانکینگ (دیواری، دفنی، ستونی)

قیمت ترانکینگ دانوب - الکتروپخش امنی

ترانکینگ دیواری

این دسته از ترانکینگ‌ها جز پرکاربردترین انواع ترانکینگ محسوب می‌شوند و در کلیه محیط‌ها اعم از ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی قابل استفاده هستند. این نوع از ترانک برق هم دارای سایزهای مختلف و رنگ‌بندی‌های متنوع برای سلیقه‌های مختلف است. ترانکینگ‌های دیواری از جنس پلاستیکی یا آلومینیومی هستند که پس از عبور سیم و کابل از درون خود به دیوار چسبانده یا پرچ می‌شوند؛ ولی بعضی از انواع این ترانک‌های دیواری خودچسب هستند.

ترانکینگ دفنی

این دسته از ترانکینگ‌ها اغلب به صورت توکار و یا در زیر کفی کاذب نصب می‌شوند و به این طریق سیم‌کشی‌های موجود در ساختمان را از حوزه دید افراد دور می‌کنند. ترانکینگ‌های دفنی دارای جعبه‌هایی با قابلیت جابه‌جایی هستند که در صورت نصب؛ فقط درب جعبه برای دسترسی به سیم و کابل قابل مشاهده است. این دسته از ترانکینگ‌ها دارای مزایای بیشتری نسبت به انواع دیگر هستند که از این میان می‌توان به مقاومت بیشتر نسبت به بقیه، امنیت بالاتر، افزودن سیم و کابل‌های اضافه‌تر در موقعیت‌های مورد نیاز و اعمال تغییرات سریع‌تر در زیرساخت‌ها اشاره کرد. برای مقاومت بیشتر در این دسته از ترانک‌ها اغلب از ورقه‌های گالوانیزه استفاده می‌شود.

قیمت ترانکینگ دفنی
ترانکینگ ستونی - الکتروپخش امین

ترانکینگ ستونی

ترانیکینگ‌های ستونی در اندازه‌های مختلف و در رنگ‌بندی‌های متنوعی طراحی و در بازار عرضه می‌شوند. با استفاده از این مدل از ترانکینگ می‌توان در فضاهای اداری و همین‌طور سالن‌های وسیع از بروز صدمات مکانیکی به کابل‌ها جلوگیری کرده و فضایی زیبا به دور از درهم ریختگی سیم و کابل ایجاد کرد. ضمنا سیم و کابل‌های مورد نیاز را از دسترس افراد دور کرده و خطرات مرتبط را از این طریق کاهش داد.

ترانکینگ دانوب

انواع محصولات ترانکینگ شرکت دانوب که با بالاترین کیفیت و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید می شوند، محصولات با استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته مطابق با استانداردهای اروپایی در ایران تولید می‌شوند و به دلیل کیفیت بالا توانسته اند با محصولات اروپایی رقابت کرده و در بازار جهانی نیز از جایگاه مناسبی برخودار گردند. از تولیدات شرکت می‌توان به انواع داکت و ترانکینگ و همچنین ترانکینگ شبکه در مدل های مختلف اشاره کرد.  یکی از محصولات شرکت دانوب انواع ترانکینگ های تخصصی می‌باشد که در سه سایز مختلف تولید می‌شوند و در طراحی و ساخت آنها از مواد مرغوب استفاده شده است.

ترانکینگ شبکه

ترانکینگ یا ترانک در شبکه‌های کامپیوتری نقش مهمی دارد؛ این وسیله نظم به سیم‌ها و کابل‌های بیرونی دیوار می‌دهد و خروجی‌های برق، پریز تلفن، و کیستون شبکه را به کاربران ارائه می‌دهد. ترانکینگ شبکه مزایای زیادی دارد، بنابراین تکنسین‌های برق برای خرید آن اقدام می‌کنند. این تجهیزات در ادارات، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و سایر مکان‌ها جهت نظم دادن به سیم‌ها و اتصالات برق استفاده می‌شود. ترانکینگ‌ها معمولاً از موادی مانند PVC و UPVC ساخته می‌شوند و برخی از آن‌ها دارای بدنه‌های مقاوم در برابر آتش هستند. ترانکینگ شبکه باکیفیت همچنان سالم می‌ماند و از تغییر رنگ یا پوسیدگی جلوگیری می‌کند.

پارتیشن ترانکینگ دانوب

پارتیشن ترانکینگ دانوب قطعه‌ای پلاستیکی است که داخل ترانکینگ قرار می گیرد، و آن را به دو یا سه قسمت تقسیم می کند. این پارتیشن به منظور جداسازی کابل های مختلفی که داخل ترانکینگ قرارمیگیرد، استفاده می شود. همان طور که میدانید ترانکینگ ها فضای بیشتری نسبت به داکت های شبکه دارند و میتوانند تعداد بیشتری کابل برق، تلفن، شبکه و … را درون خود جا دهند. پارتیشن نیز همانند ترانکینگ جزء تجهیزات شبکه می باشد، و در مواقعی که نیاز به تفکیک کابل ها می باشد، این قطعه میتواند کمک شایانی نماید.
تقسیم بندی فضای داخلی پارتیشن، باعث می شود مسیر عبور هر کابل به صورت جداگانه قابل مدیریت باشد و از ایجاد نویز بین کابل ها جلوگیری شود. این مسئله در مواقعی که استفاده از انواع مختلفی کابل مورد نیاز است، اهمیت بالایی دارد. بدنه ی این  این پارتیشن از جنس پلاستیک ABS می باشد، و همانند ترانکینگ های تولیدی توسط شرکت دانوب دارای مقاومت و طول عمر بالایی می باشد . هر پارتیشن به صورت دو متری ارائه می شود اما  قیمت پارتیشن دانوب به ازای هر متر محاسبه می شود و برای خرید آن می بایست هزینه‌ی دو متر پرداخت شود.

بهترین برندهای ترانکینگ

ترانکینگ دانوب​

دانوب اولین و تنها تولیدکننده داکت های پشت چسب‌دار در ایران است. محصولات این شرکت با نام تجاری دانوب داکت (danub duct) در مدل‌های داکت دیواری، داکت نیم‌گرد زمینی و ترانکینگ شبکه و در طرح‌های ساده و چوب به بازار عرضه می‌شوند. برند دانوب با خط تولیدی متشکل از ماشین‌آلات و تجهیزات مدرن اروپایی و استفاده از مواد اولیه‌ای استاندارد و باکیفیت، موفق به اخذ گواهینامه کیفیت اتحادیه اروپایی CE، گواهــینامه استاندارد از کشور آلمان DIN EN 50085، گواهینامه ROHS و استاندارد بین‌المللی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001-2008 شده است.

دانوب ترانکینگ های خود را در سایزهای 50*80 و 50*101 میلی‌متری تولید می‌کند. ویژگی ممتاز ترانکینگ سایز 50*80 دانوب این است که می‌توان انواع پریزهای شبکه، تلفن و برق به همراه فیس پلیت شان را بدون کادر ماژولار و مستقیماً به بدنه ترانکینگ متصل کرد. ترانکینگ دانوب اجزا و متعلقات گوناگونی به منظور سهولت در نصب و اجرا طراحی کرده است؛ زوایای داخلی، زوایای خارجی، زوایای تخت 90 درجه و سه‌راهی المان‌هایی هستند که پیاده‌سازی ترانکینگ را در هر مکانی ممکن می‌کنند.

سوالات پر تکرار در مورد ترانکینگ

ترانکینگ معمولا برای نصب شدن در سطح موردنظر نیاز به قطعاتی دارد که اصطلاحا اتصالات یا تجهیزات جانبی ترانکینگ نامیده می شوند. گوشه داخلی، گوشه خارجی، سه راهی، گوشه تخت و زاویه نود درجه مثال هایی از این تجهیزات و اتصالات هستند. 

در حالت استاندارد، ترانکینگ در فاصله چهل تا هفتاد سانتی متری از سطح زمین نصب می شود اما نکته مهم در این است که دقت کنید ترانکینگ را بسیار نزدیک به زمین و یا چسبیده به قرنیز نصب نکنید

ترانکینگ در اندازه ها و ابعاد مختلفی طراحی و عرضه می شود که هر فردی بسته با نیاز خود بهترین اندازه را انتخاب کند.ترانکینگ 150 در 50 میلی متر یکی از رایج ترین ابعاد مورد استفاده است.

نام دیگر این ترانکینگ، دفنی است که خود سه مدل دارد: بدون خروجی، با خروجی گرد و با خروجی چهارگوش. جنس ترانکینگ دفنی معمولا از ورق گالوانیزه است که مقاوم در برابر رطوبت بوده و از کابل ها محافظت می کند.

از آنجا که ترانکینگ در کنار خود تعداد زیادی تجهیزات و قطعات دارد معمولا قیمت بیشتری نسبت به داکت دارد؛ داکت صرفا یک محفظه پلاستیکی ساده است و قیمت کمتری دارد